Silvestrovský Panelák 2011E86

0 zhliadnutí
Pridané: 31.12.2011

Julka (ZUZANA MAURÉRY) s Alicou (ZUZANA VAČKOVÁ) sa po troch dňoch hýrenia prežúrovali až do silvestrovského rána. Obe trpia, ale ich alkoholom…

Julka (ZUZANA MAURÉRY) s Alicou (ZUZANA VAČKOVÁ) sa po troch dňoch hýrenia prežúrovali až do silvestrovského rána. Obe trpia, ale ich alkoholom priotrávené mozgy velia, aby v zábave pokračovali, aj keď sa im už nechce. Veď v posledný deň roka to predsa musia poriadne roztočiť, aj keby potom spali až do Troch kráľov! Vrazí k nim Egon (MATEJ LANDL), ovešaný pyrotechnikou, šampanským a dobrotami. Prichádza Ivana (DIANA MÓROVÁ) s deťmi. Volá Jakub (VLADIMÍR KOBIELSKY), ale Ivana nechce silvestrovať s depresívnym a opitým  exmanželom, aby si znova vypočula, že je to najlepšie, čo v živote stretol. Ivana si vytrpela už dosť emočných návalov počas roka, na Silvestra sa chce iba dobre baviť.

Je len pol deviatej ráno, a v paneláku sa dejú čudné veci.  Na prízemí stojí slávne trio tenoristov La Gioia a spieva Tichú noc. K Maslákovi sa zrejme niekto vlámal, lebo na jeho prázdnom byte tresli dvere. Ako to súvisí? Pán Emil (JURAJ SLEZÁČEK) hľadá logické vysvetlenie. Jakub vyhral skupinu troch tenoristov La Gioia v tombole a doviedol ich k Ivanke ako silvestrovský darček. Lenže Ivana odišla silvestrovať k Alici a nik mu neotvára. Nahnevaní tenoristi nemajú kde a pre koho spievať. Jakub chce ísť za Silvinkou na kliniku, ale tam vybuchne automat na kávu a obeťou je Michal Bajza (MARIÁN MIEZGA)...

Na Silvestra bývalo v bare plno a žilo sa do rána, ale dnes sa všetci obyvatelia rozpŕchli. Maslák (JÁN KOLENÍK), Dominika (IVANA KUXOVÁ), Angie (MIRKA PARTLOVÁ) a Kordiak (ALEXANDER BÁRTA) sú na lyžovačke v Rakúsku. Alica, Julka a Ivana s deťmi žúrujú spolu s Egonom. Pani Janku s Emilom oblaží svojou návštevou Marienka (MÁRIA BREINEROVÁ), spieva koledy a popíja koňačik celá šťastná, že stretla Haberu v nákupnom centre a získala jeho autogram.

V bare je len Imro (BRANISLAV BYSTRIANSKY) a Denisa (ANDREA KARNASOVÁ). A inak nikto. Imro podľahne konšpiračným teóriám, očakáva vyhlásenie výnimočného stavu a chce si vyrobiť bunker pre prípad apokalypsy. Jeho priateľ Iči tvrdí, že v roku 2012 príde obrovská kríza. Má bunker so zásobami potravín a vody na  12 mesiacov a tiež aj zbrane - pre prípad, že na Slovensku vypukne občianska vojna a každý si bude musieť chrániť majetok vlastnými silami, lebo najprv vyhlásia štrajk učitelia, potom polícia, potom armáda a nakoniec aj smetiari.

Fedor (ŠTEFAN SKRÚCANÝ) s Dušanom (ROMAN LUKNÁR) chystajú na balkóne ohňostroj. Soňa (ZUZANA HAASOVÁ) im to chce zatrhnúť, veď jeden už robili, a ten nedopadol dobre. V paneláku nastane pohroma – vypadne televízny signál a Fedor spadne na balkón Maslákovho bytu, v ktorom navyše pobehuje neznámy chlpatý muž v spodkoch. Pani Janka (BOŽIDARA TURZONOVOVÁ) zalarmuje políciu a spoločne vyrazia dvere na Maslovičovom byte. Aké prekvapenie ich tam čaká?

Čo sa večer odohrá v bare, kto sa tam stretne, kto koho bude chcieť znásilniť, kde napokon zaspieva trio tenoristov La Gioia a akú úlohu v tomto zmätku zohrá červenovláska Simona zo skupiny  Ladylicious?

Dozvieme sa v Silvestrovskom Paneláku...

Epizódy