TestamentE12

0 zhliadnutí
Pridané: 25.05.2009

Testament

Lacikám dotrepe domov Árona. Vrajt to má perfektuš vymyslené, lebo dozvedel, že Antigonin apuci má testament. Že do ho…

Testament

Lacikám dotrepe domov Árona. Vrajt to má perfektuš vymyslené, lebo dozvedel, že Antigonin apuci má testament. Že do ho doopatruje, ten zdedí všetko. Tünde sa moc nápad nepáči, tuší, že Áron ešte asi dlho bude otravovať na svete. Keď dozvie Akvabela, rozmýšla, že čo móže mať Lajoš za lubmi. Melón prezradí, že Emese našla testament. Kto dochová, ten zdedí! Arabeska chytí panikuš a chce deka zachraňovať. Teda jeho majetok, lebo ten vraj nagyon jó.

Lacko prezentuje Agónii plán, že otca dochová. Oni vraj majú dobré srdiéčko, ona ho šupla do domova dóchodcov.Pritom však už uvažuje, že ako.by Áron mohol odísť bezbolestne. Do neba. Od somséda kňaza by rád dozvedel sa, že ako je to vlastne s tou eurovíziou. Tünde medzitým rozmaznáva Árona, Antigona vysvetluje, že jej apu nem bohatý. Áron Goldštajn len pseudomím, póvodne volal Ondro Podrážka a bol spisovateľ. A mochodník! Jeho rodičia stále žijú a majú 102 a 105 roky!

Lacikám ťahá rozumy z Gusta. Ten potvrdzuje teórijuš, že Áron boháč. Vraj má konto vo švajčiarskej banke a veľa nemhnutelností. Pritom hladajú štetku v garáži. Na komín, aby mohol Lajoš somsédovi vypucovať krb a zistiť, že kolko Zdravasov by ho stálo, keby akosi s Áronom stala nemšťastná príhoda. Tünde oznamuje Lackovi, že Androméda Árona ukradla. Ale vraj dobre, lebo je chudobný ako kostolný potkan. Lajoš nemverí, vraj inak by na testamente bolo Ondro Podrážka a nem Áron Goldštajn.

Lacko rozhodne, že všetci k Alabame. Nech vraj rozhodne otec sám, že u koho bude dožívať.Agónia obviní, že vraj chcú otecka zabiť a dať do mrazáku. Potom vysvetlí, že mrazák potrebuje na maso. Zo zabíčaky. Ale všetko komplikuš, keď príde majiteľ starobinca, kde Áron uskladnený. Vraj s nimi podpísal zmluvu o doživotnej starostlivosti a chce odviesť Árona. Aj násilím Všetkých zmrazí pomyslenie, že peniaze fuč. Lacikám a Gusto spontánna reakciuš – vrhnú na majiteľa a zavrú do pivnice.

Epizódy