NarodeninyE9

0 zhliadnutí
Pridané: 04.05.2009

NARODENINY

Anabela dnes oslavovník, má narodeninuš. Emeše hce s Melónm aby celá rodina spolu kúpiť nejaký darček. Lenže Lajos mať…

NARODENINY

Anabela dnes oslavovník, má narodeninuš. Emeše hce s Melónm aby celá rodina spolu kúpiť nejaký darček. Lenže Lajos mať problém. Nemať prostredníkov na karta dosť, ešte aj na pumpa musel cucať benzín z moskviča von. Tunde sa však chce ukázať, že nemsedláci, aj keď Lacikám už nemá šou ani opravovňa. Lacikám teda nápadník – predať niečo cenné. Asi divá sviňa. Chce teda ponúknuť somséd.

Somséd príde na návšteva dcéra Šárka, ale on tajnostkár, lebo inak ľudia nemprísť do kostola, keď mať ako kňaz dcéra. Druhý problémuš – nemdoplatok za voda 700 eur. Lajos už lúčiť so sviňa. Očakáva, že somséd zaplatí 1000 euro. Tunde myslí, že úplný blázon. Stále on ale výhybník robota. Pripomína, že Považan stále robí šou. Lacko mať ale svoju hrdosť a odmäk sosmédovi do zadku pchať.

Anabela veští Pechfógel, zo zľavník 350 eur. Potom prezradí Tunde svoj narodenovník túžba. Lajos už kšeftuje so somsédom. Ale predstavivosť nemfunguje. 1000 euro nebude. A ešte somséd potrebuje požičať na nemdoplatok voda 700 euro, aj keď sliepky v bazéne u Lacka kúpať a Anabela stovka litrov vody denne minúť. Lajos pritom mať preplatník.

Aj Melón chce kopnúť mama Anabela darček, ale otec Gustáv nemmá peniaz. Tak Emese múti manžel nájsť robot. Anabela čuduje, že odkiaľ somsédovci mať euro, keď ani nempracovať. Myslia, že teda predávať vajce.

Lajos tále mimo, nemhápe,že preplatovník 500 euro za voda. Od radostníkova nepíše gratulació pre Anabela a čaká, že somsédovci pomóžu vyložiť darček z auta. Gustáv zase výzvedník, koľko sliepok mať Lajos s Tunde, pritom hanbia, lebo oni dvaja žiadny darček nemmajú. A ani lóve. Lacko navrhne, že bude spoločný.

Lajos a Tunde prísť gratulació Anabela. Príhovor zmeniť na fraška. Gustáv pomýli zápisovníky, keď skúmal ceny vajec. Lacko musí odízď z oslava k somsédovi. Vo vodárni pomýlili vodomery. Ale pre radosť somséd kúpi sviňa. Lajos teda utekať pre dar, že pokazený, aby Anabela nemvidieť. Musí teda vyriešiť dilemuš s darček. Prekvapenie prekvapká aj Melónik  a otec.

Epizódy