Kutyil s.r.o. 4E4

0 zhliadnutí
Pridané: 22.09.2008

Lajos (Andy Kraus) pripravuje na večerný vysielanie, a  dokonca poskladá aj štvorveršový szlogáň. Rád by pomstil Jurajovi, lebo ho diváci „žerú“ a…

Lajos (Andy Kraus) pripravuje na večerný vysielanie, a  dokonca poskladá aj štvorveršový szlogáň. Rád by pomstil Jurajovi, lebo ho diváci „žerú“ a preto vymyslí finta, ako dosiahnuť, že divák bude tlieskať jemu. Lenže, ako všdy, čo Lajos mieni, to život a Tünde (Viki Ráková) zmení... 

Lajos (Andy Kraus) zas prežíva zvyčajnú trauma – treba vymyslieť szlogáň k večernej reláció. Tentoraz je mimoriadne úspešný – a složí štyriverš: „Vyrob stól jak svatý Jóžef, každý neh si sadnúť móže. Rozdaj vidličky a nože, potom zoder vola z kože.“ Snaží vysvetliť Tünde (Viki Ráková) technika tvorenia poézió. Tú to ale  nemzaujíma – má depresiu, lebo Emese (Michaela Szoczová) rozišla z Ananásom, lebo pracoval pre podsvetie, čo Lajos v prvej chvíli nempochopí. Keď mu to dójde, vyhráža, že si to s Ananásom vybaví.

Na generálka navrhuje rešisérovi (Peter Šimun), že bude vyrobiť roskladací stól, ktorý je aj toustovačom, a do ktorého plánuje pricapiť Považanovi (Branislav Bystriansky) ruka. Keďže asistentka Ibolya (ZUZANA BORÍKOVÁ) ochorela, Lajos navruhne nahradiť ju manželkou Tünde. Tá doma baví s Emese o kvalitách mužoch. Lajos po návrate domov presvedčuje Tünde, aby večer vystúpila.

Lajos ide k somsédovi Kohoutkovi (Ladislav Potměšil). Je jasné, že si dá odobriť svój slogáň. Okrem toho riéšiá problematiku rozmnožených krtkov. Lajos s toho obviňuje Čechov – veď predsa Zdeněk Miler maľoval rozpráfky o krtkoch. Poprosí somséda, či by večer nemprišiel k nim, lebo on spolu s Tünde bude v televízió a Emese nemchcú nechať doma samú. Somséd Lajosa inšpiruje k výrobe tabulky z pokynmi pre kompars, aby sa konečne smiáli aj jeho pointám, nielen Považanovým.

Večer je už Ibolya uzdravená, a móže vystupovať. Čo ale z Tünde? Aj keď jej predtým Lajos tvrdil, že jeho tabulky z pokynmi pre publikum musí ukazovať osoba škaredá a nemvýrazná, teraz hladá argumenty, prečo to má byť Tünde. Napokon ju prehovorí, keď slúbi, že vyhľadá darček, ktorý niékde schoval a nem dokáže ho nájsť. Hosťom šou pre domácich kutyilov je moderátor Šajfa (Matej „Sajfa“ Cifra).

Je jasné, že z tabulkami sa všetko popletie a Lajosa chytá depresió...

Epizódy