UpírE5

0 zhliadnutí
Pridané: 01.07.2014

MUDr. Ludskému vpadne na prednášku podivný chlap v slnečných okuliaroch, ktorý vzápätí dostane epileptický záchvat. Ludsky je však presvedčený, že…

MUDr. Ludskému vpadne na prednášku podivný chlap v slnečných okuliaroch, ktorý vzápätí dostane epileptický záchvat. Ludsky je však presvedčený, že muž záchvat iba predstieral. Vyšetrenia nepoukazujú na žiadnu chorobu a pacientove symptómy sú len subjektívne. Ukáže sa, že jeho prípad je oveľa komplikovanejší. Zaangažuje sa aj študentka doktora Ludského, ktorá bola na prednáške. Tvrdohlavo ho presviedča, že pacient rozhodne nie je hypochonder.
Danielova exmanželka vycestuje služobne z mesta s klientom a potrebuje, aby Daniel postrážil ich dcéru. Ludsky sa náhodou dozvie, že medzi nimi nie je iba pracovný pomer.
Záhadu ochorenia pacienta citlivého na svetlo mu nakoniec pomôže vyriešiť jedna nevinná poznámka jeho dcéry a jedna nočná mora. Lenže hneď po úspešnom vyriešení prípadu sa nad Ludským zatiahnu mračná. Hrozí mu vyšetrovanie Lekárskej komory.

Epizódy