Toto dieťa nie je mojeE8

0 zhliadnutí
Pridané: 16.06.2015

Názov: Toto dieťa nie je moje
Réžia: Robo Šveda
Kamera: Tomáš Stanek
Scenár: Jana Gombiková
V hlavných úlohách: …

Názov: Toto dieťa nie je moje
Réžia: Robo Šveda
Kamera: Tomáš Stanek
Scenár: Jana Gombiková
V hlavných úlohách: Betka Stankova, Peter Oszlík, Eva Večerová, Dušan Kaprálik, Dušan Trančík a ďalší
Miesta nakrúcania: Bratislava, Podunajské Biskupice, Chorvátsky Grob
Dátum vysielania: 20. mája 2009

Zaujímavosti:

- Režisér Robo Šveda režíroval na pľaci aj svojho bývalého pedagóga, režiséra Dušana Trančíka, ktorý si zahral postavu doktora Krákala.
- Keďže sa niekoľko obrazov nakrúcalo aj s malými detičkami, výroba sa poriadne natiahla, pretože bábätká strašne plakali.
- Betka Stanková a Peťo Oszlik sú už v poradí 9. a 10. hercom, ktorí sa predstavili aj v Paneláku aj v projekte Ako som prežil.
- Niekoľko scén sa nakrúcalo aj v režisérovom byte.

Obsah:

Potom, ako sa Dáši a Rudovi narodil syn Dávid, začne mať Dáša vážne psychické problémy. Začne mať zároveň pocit, že dieťa, ktoré dojčí, kŕmi, prebaľuje a stará sa oň, nie je jej. Spočiatku to spolu s manželom pripisujú popôrodnej depresii, ale keď sa Dáša ani po mesiacoch necíti lepšie, rozhodne sa, že s tým musí niečo urobiť. Má totiž neodbytný pocit, že jej dieťa v pôrodnici vymenili. Dáša sa sa rozhodne, že vypátra pravdu na vlastnú päsť. Začne v nemocnici preverovať, kto rodil v tom čase keď aj ona, nájde si ich adresy a pokúsi sa o kontakt. Po dlhom pátraní a rôznych problémoch je výsledok prekvapujúci. Jej dieťa v pôrodnici skutočne zamenili!

Epizódy